Nekrolog

Ciekawe obserwacje w terenie, doniesienia z mediów, baza obserwacji.

Nekrolog

Postprzez Robert Żóralski » 2009-Paź-05, 16:39

Informuję, że w sobotę 26 września 2009 zmarł Jindra Dušek, który przez wiele lat pracował nad Syrphidae. W jego dorobku jest około 27 publikacji napisanych wspólnie z Pavel Láska.
Poniżej wiadomość oryginalna, którą otrzymałem.

Dear all,
my colleague Pavel Láska asked me to inform you all that his friend Jindra Dušek died in Saturday 26. September 2009.
Pavel Láska worked with Jindra Dušek on Syrphidae for many years. They published in tandem (Dušek & Láska) about 27 papers on Syrphidae. I think that all know Dušek's figures of Syrphidae larvae.
Libor Mazánek

Pozdrawiam
Robert Żóralski
Awatar użytkownika
Robert Żóralski
Administrator

Miejscowość: Reda

Re: Nekrolog

Postprzez Robert Żóralski » 2011-Kwi-08, 21:32

Informuję, że w poniedziałek 4 kwietnia 2011 zmiarł Hans Bartsch, autor między innymi dwóch tomów dotyczących Syrphidae w ramach serii Flora i Fauna Szwacji (Nationalnyckeln). Te dwie piękne publikacje są dostępne (częściowo) online:
Tvåvingar: Blomflugor del 1
Tvåvingar: Blomflugor del 2

Poniżej wiadomość oryginalna, którą otrzymałem.

Dear All

It is with deep regret I have to inform you of the death of Hans Bartsch, an esteemed member of our community and author of the two volumes on Syrphidae for the Encyclopedia of Swedish Flora and Fauna (Nationalnyckeln). He passed away peacefully early in the morning of 4th April, 2011. He had been ill and hospitalized during the last few weeks.

Sincerely,

Gunilla Stahls

Robert Żóralski
Awatar użytkownika
Robert Żóralski
Administrator

Postprzez Łukasz Mielczarek » 2014-Mar-19, 11:13

W ostatnich dniach przeszukując fora internetowe spotkałem się z bardzo smutną informacją o śmierci naszego kolegi Alberta Rubachy.
http://www.drop.org.pl/index.php?view=article&catid=6:strona-www&id=58:albert&tmpl=component&print=1&page=.
Alberta zapamiętam jako świetnego przyrodnika, specjalistę od Atherix ibis i oczywiście pasjonata Syrphidae, którego poznaliśmy na Sympozjum Sekcji Dipterologicznej w Zatwarnicy i Warsztatach Dipterologicznych w Suchych Rzekach.

Łukasz
Awatar użytkownika
Łukasz Mielczarek

Miejscowość: Włoszczowa/Kraków

Postprzez avidal » 2014-Mar-19, 14:38

Na ostatnich warsztatach to właśnie z Albertem spędziłem najwięcej czasu w terenie. Choć był typem samotnika raczej; obaj wybraliśmy pokoje jednoosobowe. Doskonale przygotowany do każdego wyjścia w teren. Wieczory spędzał na pogłebianiu teorii, bo dopiero zaczynał przygodę z muchówkami. Było jasne, ze jeśli już się w coś angażuje, to na serio.
To był po prostu równy gość. Bardzo, bardzo mi przykro, że już się nie spotkamy.
Żegnaj, Albert.
avidal

Postprzez Robert Żóralski » 2014-Mar-19, 18:32

Również jestem wstrząśnięty jego chorobą i śmiercią. Nie wiedziałem.
Wspominałem go nawet ostatnio kilka razy, planując tegoroczny wyjazd na warsztaty, nieświadomie zakładając, że się wkrótce znów zobaczymy (czyli w podobnym gronie).
Cieszę, że ZDĄŻYŁEM go poznać, chociaż przez tak krótki czas podczas zeszłorocznych Warsztatów.
Albert, na zawsze pozostaniesz w mojej pamięci. [`][`][`]

Pozdrawiam
Robert
Awatar użytkownika
Robert Żóralski
Administrator

Postprzez Rafał Celadyn » 2014-Mar-25, 17:39

...nie znałem ...ale zawsze szkoda gdy człowiek z pasją odchodzi...
[*]
Pozdrawiam
Rafał
Awatar użytkownika
Rafał Celadyn

Wróć do Syrphidae - Obserwacje i doniesienia