Strona 1 z 1

Tablice bzygów z koreańskiego bloga

PostWysłany: 2011-Cze-23, 16:49
przez Robert Żóralski
Cześć,

Znalazłem na koreańskim blogu tablice z bzygami. Są bardzo dobrze przygotowane - część gatunków pokrywa się z naszymi. Umieszczam kopię w literaturze - będą się ładować dużo szybciej niż z oryginalnej lokalizacji. Moim zdaniem takie zestawienie bardzo ułatwia szybkie rozpoznanie rodzajów.

Źródło:
http://blog.paran.com/blog/list/listBoard.kth?page=1&pmcId=cjjm55

Re: Tablice bzygów z koreańskiego bloga

PostWysłany: 2011-Sie-09, 13:51
przez Rafał Celadyn
Fajniutkie...ale my zrobimy lepsze i większe :P , max 4 gatunki (samiec, samica)na stronie ,już zacząłem nad tym "pracować" ;) .
Pozdrowki Rafał.

Re: Tablice bzygów z koreańskiego bloga

PostWysłany: 2011-Sie-09, 16:20
przez Grzegorz Banasiak
Rafał, ja kiedyś, wiele lat temu proponowałem na forum entomo, żeby gatunki opisywać i ilustrować w formie kartek A4 obustronnie zadrukowanych wg ustalonej konwencji - jako wkładki do segregatora. Pozwala to na łatwe usystematyzowanie posiadanych stron, łatwą ich wymianę, możliwość dodawania stron dla rodzajów, form, nadrodzin, rozmaitych spisów i mini kluczy, opisy technik preparowania, zbiorcze tablice barwne... wyobraźnia nie zna granic.
Może z tego powstać naprawdę ciekawe wydawnictwo. Do tego jakiś fajny segregator. Jakby co to mam w firmie cyfrową maszynę drukarską i możemy zrobić jakieś testy.